142333-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Storfors: Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av anläggningsmaskiner/-fordon inklusive förare.
Referensnummer: 2017-017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
II.1.4.
Kort beskrivning
Storfors kommun bjuder in till anbudsgivning avseende ramavtal på Hyra av anläggningsmaskiner/-fordon inklusive förare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal avseende Hyra av anläggningsmaskiner/-fordon inklusive förare. Uppdragens längd och omfattning samt plats för utförande varierar mellan olika uppdrag och utgår från Storfors kommuns behov.