142338-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Sunne: Måltidsleveranser
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Måltidstransporter.
Referensnummer: 19.2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55521200 Måltidsleveranser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar dagliga transporter av färdiglagad mat samt vissa tillbehör mellan kommunens produktionskök och mottagningskök inom Sunne kommun. Maten levereras, gastronomanpassade, i transportvagnar på hjul. Torrvaror levereras i kallmatsbackar.
Transporterna är uppdelade på 8 körslingor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Slinga 1, helg/helgdagar
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Slinga 2, måndag – söndag
Del nr: 2
Slinga 3, måndag – fredag
Del nr: 3
Slinga 4, måndag – fredag
Del nr: 4
Slinga 5, måndag – fredag
Del nr: 5
Slinga 6, måndag – fredag
Del nr: 6
Slinga 7, måndag – fredag
Del nr: 7
Slinga 8, måndag – fredag
Del nr: 8