142380-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Henån: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skafferiavtal
Referensnummer: Dnr. 12-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Grund för tilldelning/utvärderingskriterier och metod
Den Anbudsgivare som accepterar och uppfyller samtliga i upphandlingen ställda krav och vars anbud som vid utvärderingen har bästa förhållandet mellan pris och kvalitet/lägst kostnad/lägst pris kommer att tilldelas avtal.
Beställaren förbehåller sig rätten att kontrollera och inhämta bevis för att Anbudsgivarens utfästelser är korrekta och att ställda krav i upphandlingsdokumenten uppfylls eller kommer att uppfyllas under avtalstiden.
Beskrivning av eventuell utvärderingsmodell nedan – alternativt i bilaga.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15800000 Diverse livsmedel, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 15896000 Djupfrysta livsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen