142398-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Teknisk provning, analys och konsulttjänster – Konsulttjänster avseende förorenad mark och farliga ämnen i byggnad
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsulttjänster avseende förorenad mark och farliga ämnen i byggnad
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för utförande av tekniska konsulttjänster avseende förorenad mark och farliga ämnen i material och produkter från byggnad. Tjänsterna kommer att avropas i samband med underhåll av befintligt bestånd, i samband med nyproduktion och i samband med förvärv av såväl bebyggda som obebyggda fastigheter inom Malmö kommun.
Intern identifierare2025MKB-182
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000