2. Förfarande
Förfarande
Titel: Samråd Inför Upphandling (SIU) - gällande kommande trafikavtal dnr60/2025 samt dnr112/2025.
Beskrivning: Skånetrafiken inbjuder härmed till Samråd Inför Upphandling (SIU) gällande kommande trafikavtal av "Kristianstad stad och region - busstrafik, dnr60/2025" samt kommande trafikavtal av "Helsingborg stad - busstrafik, dnr 112/2025". Se bifogad pdf-inbjudan: "SIU_Inbjudan till samråd dnr60-2025 samt dnr112-2025 TENDSIGN".
Intern identifierare: SIU-dnr60/2025 samt SIU-dnr112/2025
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60112000 Kollektivtrafik på väg