142446-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Växter
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Växter och skötsel.
Referensnummer: FS 2.1.2-574-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03451000 Växter
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar Umeå universitets behov av löpande skötsel av växter samt nyanskaffning av växter och krukor till bl.a. allmänna ytor, korridorer, enskilda kontorsutrymmen och kontorslandskap.
Umeå universitets växter ägs av oss själva och växtskötseln köps av leverantör.
Universitetet kan inte garantera någon viss volym eller omfattning av beställningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03451000 Växter, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen