Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inbjudan till samråd inför upphandling av särskild kollektivtrafik i Östergötland
Referensnummer: 2022/0189
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60112000 Kollektivtrafik på väg
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Östgötatrafiken inbjuder härmed till samråd inför upphandling (SIU) av särskild kollektivtrafik i Östergötland. För ytterligare information och anmälan se bifogat dokument "Inbjudan till samråd inför kommande upphandling av särskild kollektivtrafik i Östergötland".
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Observera att detta är en injudan till ett samråd och inte en upphandling.