142465-2018 - ÄndringSverige-Lycksele: Däck till lätta och tunga fordon
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Däck och däckservice
Referensnummer: UH-2018-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34350000 Däck till lätta och tunga fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Ramavtal avseende däck och däckservice och är delad i två avtalsområden. Exempel på varor och tjänster som ska kunna avropas är:
— skifte av däck inför respektive säsong,
— säsongsförvaring av däck,
— andra tjänster som tvätt av däck, reparation av däck, luftkontroll och balansering av däck,
— leverans av nya däck,
— montering/service tryckövervakning – TPMS eller motsvarande.
Omfattningen i sin helhet framgår av upphandlingsdokumenten