Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre Skötsel Skärblacka.
Referensnummer: Unr 6/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden är belägen inom en del av Hyresbostäders ytterområden. Fastigheterna innehåller främst bostäder, men även en del lokaler. Entreprenaden omfattar Hyresbostäders fastigheter belägna i området Skärblacka.
Entreprenaden omfattar all yttre skötsel som en normal fastighetsförvaltning kräver, såsom gräsklippning, snöröjning med mera.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 90620000 Snöröjning, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen