142506-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Rekryteringstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster inom administration.
Referensnummer: 17/39
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser bemanningstjänster till Stockholms läns landstings samtliga förvaltningar och bolag, exklusive Trafikförvaltningen. Landstingsägda bolag i Stockholms läns landsting.
Dessutom har TioHundra AB rätt att avropa från avtalet.
— Anbudsområde 1: Handläggande personal m.m.
— Anbudsområde 2: Chefer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79610000 Personalförmedling, 79621000 Förmedling av kontorspersonal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen