2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hygieninspektion med tillhörande utbildning och tjänster
Beskrivning: Statens institutionsstyrelse (SiS) avser att upphandla Hygieninspektioner med tillhörande tjänster och utbildning. Uppdragets omfattning är att inom ramavtalsperioden utföra hygieninspektioner, tillhandahålla utbildningar, konsulttjänster och ett system för uppföljning,.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85142300 Hygientjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104132:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 98342000 Arbetsmiljötjänster, 80540000 Miljöutbildning