142509-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Partille: Telekommunikationstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Operatörsoberoende Växeltjänst.
Referensnummer: KS/2017:205
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser operatörsoberoende kommunikationstjänster med tillhörande stödsystem för Partille kommun och Partillebo.
Målet är att upphandla operatörsoberoende kommunikationstjänster som erbjuder hög tillgänglighet, servicekvalitet och kostnadseffektivitet över tid, som för leverantören kommer omfatta ett samordningsansvar även avseende t.ex. support och fakturering i relation till leverantören av operatörstjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
64214200 Telefonväxeltjänster, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen