Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Behandling av avfall från hushåll och verksamheter
Referensnummer: ABV 2020/0185
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar mottagning och behandling av avfall från hushåll och verksamheter. Artiklar som av beställaren bedöms ha potential att återanvändas ingår inte i upphandlingen.
Upphandlingen är uppdelad i flera anbudsområden.
Leverantören kan välja att lämna anbud på ett eller flera av anbudsområdena.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90512000 Avfallstransport, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen