142535-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter inom interaktionsdesign, grafik och webb (hejsvenska.se).
Referensnummer: STK-2017-582
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser att leverera en plattform med 10 kapitel som byggs ihop med den befintliga plattformen hejsvenska.se samt 10 appar för iPhone (stående), iPad (liggande) och Android. Uppdraget innefattar också att säkerställa att produkterna läggs ut på AppStore och Google Play efter att vi som beställare har godkänt respektive app.
Inom ramen för uppdraget kan även support och underhåll komma att ingå efter att garantitiden för leveransen löpt ut.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72212211 Programvaruutvecklingstjänster för plattformskompatibilitet, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222300 IT-tjänster, 72413000 Webbsideutformningstjänster, 72610000 Datastöd, 72611000 Tekniskt datastöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen