142540-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Avfallshantering
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Balning
Referensnummer: 0131/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Balning och inplastning av avfallsmaterial samt transport av balarna till ballager inom Tagene avfallsdeponi i enlighet med vad som framgår av förfrågningsunderlaget. Arbetet sker i huvudsak under perioden maj – september samt vid behov vid andra tidpunkter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen