Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av service för inbrottslarm, brandlarm och passersystem.
Referensnummer: 17/42
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Service av inbrottslarm, brandlarm och passerystem.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 50413000 Reparation och underhåll av kontrollapparater, 50413200 Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Service av larm och passersystem för Fabs AB, Alingsåshem och Alingsås kommun.