2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rekryteringstjänster av chefer och fördjupad personbedömning
Beskrivning: Upphandlingen omfattar externa konsulter för stöd i rekrytering av chefer och fördjupad personbedömning (Second Opinion). Ett rekryteringsuppdrag kan avse: Helt rekryteringsuppdrag (annonserad rekrytering) - Helt rekryteringsuppdrag (annonserad rekrytering inklusive executive search) -Del av rekryteringsprocess - executive search - Fördjupad bedömning Samtliga enheter och lokala kontor på Migrationsverket ska ha möjlighet att utnyttja ramavtalet och leverantören ska kunna åta sig uppdrag över hela landet.
Intern identifierare: 3.2.1-2023-17401
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: rekryteringskonsult
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Ytterligare klassificering (cpv): 79600000 Rekryteringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandlingen omfattar externa konsulter för stöd i rekrytering av chefer och second opinion. Ett rekryteringsuppdrag kan avse: - Helt rekryteringsuppdrag (annonserad rekrytering) - Helt rekryteringsuppdrag (annonserad rekrytering inklusive executive search) - Del av rekryteringsprocess - executive search - Second opinion Samtliga enheter och lokala kontor på Migrationsverket ska ha möjlighet att utnyttja ramavtalet och leverantören ska kunna åta sig uppdrag över hela landet
Huvudklassificering (cpv): 79600000 Rekryteringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del (1)
Beskrivning: Ramavtal tilldelas 2 leverantörer. Ramavtal rekryteringskonsulter av chefer och fördjupad personbedömning.