2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nytorpsskolan - Förlängningsrenovering samt div kundanpassningar
Beskrivning: Denna totalentreprenad avser in-och utvändig renovering inklusive installationer samt diverse lokalanpassningar. Omfattning framgår av handlingar angivna under AFB.32. Entreprenaden genomförs i etapper med evakuering av verksamheten inom skolans egna lokaler.
Intern identifierare: SFF-2024-01247
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000