14270-2025 - Resultat
Sverige – Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering – Köksutensilier
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKöksutensilier
BeskrivningAllmän information Danderyds kommun, Täby kommun, Vallentuna kommun, Vaxholms stad och Österåkers kommun, hädanefter kallad för upphandlande myndigheter (UM), inbjuder härmed anbudsgivare att inkomna med anbud i rubricerad upphandling enligt detta upphandlingsdokument med tillhörande bilagor. Upphandlingsförfarande Upphandlingen genomförs som en förhandlad förfarande utan föregående annonsering enligt LOU (2016:1145) 6 kap. 16§. Meddelande av tilldelningsbeslut sker samordnat via e-avrop (Vaxholm stadens Upphandlingssystem).
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101217:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39221000 Köksutrustning, 39221121 Te- eller kaffekoppar, 39310000 Cateringutrustning, 39221100 Köksgeråd, 39221110 Porslin, 39221120 Koppar och glas, 39221122 Muggar, 39221123 Dricksglas, 39221150 Termosflaskor, 39221160 Brickor, 39221180 Köksredskap, 39221200 Bordsservis