See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Teknisk konsult: miljöinventering
Beskrivning: Upphandlingen omfattar miljöinventering. Ramavtal med max fem (5) leverantörer kommer att tecknas. Upphandlingen kommer att resultera i ramavtal för successiva avrop av det samlade behovet under avtalstiden.
Intern identifierare: KS 2024/00348
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71313400 Miljökonsekvensbedömning för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: -KS 2024/00348-
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Åtgärder pga EU:s sanktioner mot Ryssland och Belarus
Intern identifierare: -KS 2024/00348--