142800-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Västervik: Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift- och anläggningsentreprenad, gata och park
Referensnummer: U-056-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
II.1.4.
Kort beskrivning
Västerviks kommun inbjuder till anbudsgivning i rubricerad upphandling avseende:
a/ drift- och underhåll gata/park samt
b/ markanläggningsarbeten.
Uppdraget är indelat i tre områden där respektive område omfattar ovan nämnda a/ och b/.
Område 1, Västervik stad
Område 2, norra kommundelen
Område 3, södra kommundelen
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Entreprenadområde 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233141 Väghållning, 45236000 Markanläggning, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77314000 Markskötsel, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Entreprenadområde 1
Del nr: Entreprenadområde 2
Entreprenadområde 2
Del nr: Entreprenadområde 3
Entreprenadområde 3