142847-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Omhändertagande och transport av biologiskt avfall
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelOmhändertagande och transport av biologiskt avfall
BeskrivningBiologisk återvinning av källsorterat livsmedels- och köksavfall genom mottagning och behandling i en biogasanläggning. Uppdraget omfattar transport, mellanlagring, förbehandling, rötning samt avsättning av produkterna biogödsel och biogas.
Intern identifierare2024.175 TEN
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000