Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultstöd till projektet Effektiv förvaltning
Referensnummer: KS/2021:64-059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun bjuder in er att lämna anbud avseende konsultstöd till projektet Effektiv förvaltning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71541000 Byggteknisk projektledning, 98342000 Arbetsmiljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Beställaren avser teckna ramavtal omfattande konsultstöd till projektet Effektiv förvaltning. Projektet går i korthet ut på att Strängnäs kommun ska förändra sitt arbetssätt och anpassa sitt kommunhus för att möta tidens nya behov. I samband med detta behöver beställaren utforma och genomföra ett nytt arbetsplatsupplägg som tar höjd för dagens och framtidens förändrade arbetssätt. Se upphandlingsdokumentet för en närmare beskrivning av den uppskattade mängden av tjänsterna i fråga samt behov och krav.