Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
HSMA E3 / Bygg- och markentreprenad
Referensnummer: 20AV41
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45222100 Byggnation av avfallsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna entreprenad omfattar byggnad med grundläggning och pålning samt tillhörande markarbeten och yttre VA och vissa servisanslutningar på kringliggande tomt som skall inhysa en sorteringsanläggning för mottagning, sortering och omlastning av källsorterat hushållsavfall.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45236000 Markanläggning, 45332200 VA-arbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen