142923-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Mekaniska grävmaskiner – Upphandling Materialhanterare (entreprenadmaskiner)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling Materialhanterare (entreprenadmaskiner)
BeskrivningUpphandling av Materialhanterare inkl inbyte.
Intern identifierareHMAB 2025/301
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 43262100 Mekaniska grävmaskiner
Ytterligare klassificering (cpv): 42420000 Skopor och gripanordningar till kranar eller grävmaskiner, 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpphandling Materialhanterare (entreprenadmaskiner)