2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggledning till Tenstaterrassen och Hornsbruksgatan - Anbudsinbjudan DIS E2019-04216
Beskrivning: Uppdraget avser Byggledning till Tenstaterrassen och Hornsbruksgatan inom Dynamiskt inköpssystem för byggledningstjänst.
Intern identifierare: E2024-01005
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71250000 Arkitekt-, ingenjörs- och mätningstjänster, 71251000 Arkitekt- och byggmätningstjäster, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Byggledning till Tenstaterrassen och Hornsbruksgatan - Anbudsinbjudan DIS E2019-04216