Entreprenaderna omfattar drift av byggnader och del av avhjälpande underhåll och viss administration av Statens fastighetsverks fastigheter i Jönköping, Mariestad och Karlstad. Avtal kommer att delas upp och tecknas för 3 stycken separata entreprenader.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 75123000 Fastighetsförvaltning, 98341140 Vaktmästartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen