143020-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Byggnads- och anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strategisk partnering, byggande av parkeringsanläggningar
Referensnummer: 20/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45213312 Byggnation av parkeringshus, 45232411 Anläggningsarbeten för spillvattenledning, 45315100 Eltekniska installationer, 45332200 VA-arbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen