143021-2021 - ResultatSverige-Hudiksvall: Byggnation av kontorsbyggnad
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Totalentreprenad - Nybyggnation av kontor och parkeringshus - Kattvikskajen, Hudiksvall
Referensnummer: 202007
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45213150 Byggnation av kontorsbyggnad
II.1.4.
Kort beskrivning
Fastighets AB Glysis upphandlar totalentreprenad avseende nybyggnation av parkeringshus och kontorsbyggnad på Kattvikskajen i Hudiksvall.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45213312 Byggnation av parkeringshus, 45236000 Markanläggning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45343230 Installation av sprinklersystem, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten, 45421151 Montering av kompletta kök, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen