143113-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Parkeringstjänster – Parkeringsbevakning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelParkeringsbevakning
BeskrivningVill du främja ordning och tillgänglighet på parkeringsplatser runt om i Södra Dalarna? Denna upphandlingen omfattar löpande parkeringsbevakning för Borlänge, Avesta och Hedemora kommun samt bolag.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 63712400 Parkeringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelBorlänge kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93869:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 98351000 Parkeringsförvaltning, 98351100 Bilparkeringstjänster, 98351110 Tjänster utförda av parkeringsvakter
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelHedemora kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93869:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAvesta kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93869:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelLudvika kommunkoncernbolag
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93869:Lot:4