143199-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Livsmedel, drycker, tobak o d – Livsmedel 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLivsmedel 2026
BeskrivningAvtalet avser kommunens huvudsakliga behov av inköp av livsmedel.
Intern identifierare25INK044
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
Ytterligare klassificering (cpv): 15800000 Diverse livsmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000