143215-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning – Service- och installationsavtal för biljett- och betalsystem inom kollektivtrafiken
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelService- och installationsavtal för biljett- och betalsystem inom kollektivtrafiken
BeskrivningUpphandlingen avser köp av servicetjänster för Länstrafikens Biljett- och betalsystem. Köpet omfattar service och reparation av biljett- och betalsystemsutrustning samt distrubution, lagerhållning och installation av utrustningen.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124792:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50316000 Underhåll och reparation av biljettautomater, 50317000 Underhåll och reparation av maskiner för biljettkontroll