143235-2019 - ÄndringSverige-Partille: Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Partille Simhall & Friskvårdsanläggning
Referensnummer: 19/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Partillebo AB inbjuder intresserade att lämna anbud för att bygga en Simhall med friskvårdsanläggning och bostadslägenheter i Partille Centrum. Anläggningen skall vara placerad i Partille Centrum på en fastighet eller flera fastigheter som enligt detaljplanen är lämplig för ändamålet. Anbudsgivaren skall direkt eller indirekt genom bolag, eller via koncern äga fastigheten/fastigheterna. Om anbudsgivaren vinner upphandlingen, ska anbudsgivaren överlåta hela fastigheten/ fastigheterna till Partillebo.