Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nytt SCADA för produktion.
Referensnummer: 17/13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42961200 SCADA eller motsvarande system
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköping Energi AB (JEAB) inbjuder intresserade leverantörer att ansöka om att få delta i upphandling av anpassning, leverans och implementering av nytt SCADA-system för styrning och kontroll av företagets produktion- och distributionsenheter för fjärrvärme, fjärrkyla och vattenkraft.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42961000 Manöver- och styrsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen