See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Teknisk konsult: miljö- och geotekniska undersökningar
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Teknisk konsult: miljö- och geotekniska undersökningar. Ramavtal med max fem (5) leverantörer kommer att tecknas. Upphandlingen kommer att resultera i ramavtal för successiva avrop av det samlade behovet under avtalstiden.
Intern identifierare: KS 2024/00351
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster, 71351000 Geologisk, geofysisk och övrig vetenskaplig prospektering, 71351200 Geologisk och geofysisk rådgivning, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71620000 Analystjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: KS 2024/00351-1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Åtgärder pga EU:s sanktioner mot Ryssland och Belarus