143364-2023 - ResultatSverige-Göteborg: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Instrument for next generation sequencing
Referensnummer: EUI 22 064
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
The University of Gothenburg intends to purchase an NGS sequencing instrument that will be used for transcriptomic analyses and other workflows in the daily operations of OligoNova Hub, the national Swedish academic research infrastructure for development of oligonucleotide therapeutics.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen