143379-2022 - ResultatSverige-Kristanstad: Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bilbokningssystem till Bilpool
Referensnummer: 2022-O000223
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Bilpoolsbokningssystem med tillhörande hårdvara
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30230000 Datorrelaterad utrustning, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 72212200 Programvaruutvecklingstjänster för nätverk, Internet och intranät, 72212330 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning och produktivitet, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen