143395-2023 - ÄndringSverige-Tierp: Videokonferensutrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AV utrustning
Referensnummer: 2023-27
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32232000 Videokonferensutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Tierps kommun avser att upphandla ett ramavtal för XXX kommun gällande AV- och videokonferensutrustning.
Denna upphandling omfattar följande:
• Tjänster
- Installation- och servicetjänster
- Konsultations- och utvecklingstjänster
• Produkter
- Videokonferenssystem
- Interaktiva skärmar
- Bildutrustning (projektorer, filmdukar, bildmatrixer)
- Ljudutrustning
- Integrationssystem
- CCTV
- Kameror
- Fästen, stativ och installationsmaterial
- Kablage, uttag och adaptrar