143403-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Piteå: Informationssystem
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
NIS- system
Referensnummer: 18/12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48810000 Informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
AB PiteEnergi att genom en konkurrenspräglad dialog upphandla systemstöd för samlad dokumentation av elnät, fjärrvärme och fibernät.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38221000 Geografiska informationssystem (GIS eller motsvarande)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen