143432-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Spoldesinfektorer
Referensnummer: RS/190884
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar spoldesinfektorer, frontmatade och toppmatade, för rengöring och desinfektion av bäcken, urinflaskor, sugflaskor, hinkar och liknande.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Spoldesinfektor frontmatad större modell
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Spoldesinfektor frontmatad mindre modell
Del nr: 2
Spoldesinfektor toppmatad modell
Del nr: 3