143464-2025 - Resultat
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Byggledning till fem (5) projekt i Västerort - Anbudsinbjudan DIS E2019-04216
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggledning till fem (5) projekt i Västerort - Anbudsinbjudan DIS E2019-04216
BeskrivningDen här upphandlingen avser Byggledningsuppdrag till fem (5) projekt i Västerort inom Dynamiskt inköpssystem för byggledningstjänst.
Intern identifierareE2023-04938
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71251000 Arkitekt- och byggmätningstjäster, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareByggledning till fem (5) projekt i Västerort - Anbudsinbjudan DIS E2019-04216