143525-2021 - ResultatSverige-Vänersborg: Toner för laserskrivare/faxmaskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Toner och förbrukningsartiklar för skrivare 2021
Referensnummer: RS 2020-05356
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30125110 Toner för laserskrivare/faxmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalandsregionen (VGR) samt de VGR ägda bolagen Regionteater Väst AB Org.nr 556609-7837 samt Västtrafik AB Org.nr 556558-5873 inbjuder er att lämna anbud avseende Toner och förbrukningsmaterial (ej papper) till skrivare och MFP-enheter där serviceavtal saknas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning, 30125100 Kolpulverpatroner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen