Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitala verktyg med tillhörande tjänster
Referensnummer: SVN2020-130
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48931000 Programvara för utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av digitala verktyg med tillhörande tjänster. Uppdraget omfattar leverans av ett brett utbud av digitala verktyg, leverans av utbildningsinsatser som möter verksamheternas behov samt service och support. Upphandlande myndigheter är Falkenbergs kommun och Varbergs kommun
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48810000 Informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen