143558-2022 - ResultatSverige-Malmö: Film- och videotjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Webbsändning av Kommunfullmäktigemöten och kringtjänster
Referensnummer: STK-2020-1540
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92100000 Film- och videotjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Malmö stad söker en helhetsleverantör och flexibel partner som täcker Malmö stads omfattande och varierande behov inom videoområdet. Upphandlingen omfattar:
•Produktion och direktsändning av kommunfullmäktiges sammanträden med egen personal.
•System för kapitelindelade webbsändningar av kommunfullmäktiges sammanträden
•Videoplattform
•System för arbete med tillgänglighetsfunktioner (undertext, syntolkning, textversion och teckenspråk.)
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
92220000 Televisionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen