2. Förfarande
Förfarande
Titel: Barnmorskeledd förlossningsenhet
Beskrivning: Upphandlingen innefattar drift av barnmorskeledd enhet med bemanning årets alla dagar dygnet runt inkluderande medicinskt ledningsansvarig läkare, verksamhetschef och barnmorskeresurser med leverantöransvar för såväl kringutrustning samt läkemedel.
Intern identifierare: UPPH2025-00274
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000