143598-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programmering av mjukvara samt rådgivning – Systemadministratörer AVEVA Plant SCADA
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSystemadministratörer AVEVA Plant SCADA
BeskrivningRamavtal avseende tekniska konsulttjänster inom systemadministration i Specialfastigheters Aveva Plant SCADA. Dagligt arbete vad gäller underhåll och om/tillbyggnadsarbeten.
Intern identifierareSPF2026-019
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 72253200 Stödtjänster för system
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSystemadministratörer AVEVA Plant SCADA