143682-2025 - Resultat
Sverige – Eldistribution och tillhörande tjänster – Elleverans samt prissäkring av el, elcertifikat och gröna certifikat
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelElleverans samt prissäkring av el, elcertifikat och gröna certifikat
BeskrivningElmäklartjänster inom Sundsvalls kommunkoncern.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90306:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 65310000 Eldistribution, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314200 Energiförvaltning