143737-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Tillagning av måltider
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Måltider till Omsorgsboende Skarpnäck
Referensnummer: SF 2022/559
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55322000 Tillagning av måltider
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser lunch och middag till Hemmet för gamla, inkl leverans.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55322000 Tillagning av måltider, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85311100 Äldreomsorg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen