143782-2023 - ResultatSverige-Linköping: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Eximerlaser - Leasing / Hyra
Referensnummer: UC-2022-563
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Upphandlande myndighet kommer att anta ett (1) anbud.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33128000 Medicinsk laser för annat än kirurgi, 33160000 Operationsteknik, 33169100 Kirurgisk laser, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen