143823-2022 - ResultatSverige-Norrköping: Catering för övriga företag eller övriga institutioner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fruktkorgar
Referensnummer: 2021/2244/2.3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55523000 Catering för övriga företag eller övriga institutioner
II.1.4.
Kort beskrivning
Information om upphandlingen
SMHI välkomnar er att lämna anbud i upphandlingen av Fruktkorgar med diarienummer 2021/2244/2.3.
Bakgrund och mål med upphandlingen
SMHI genomför upphandling av fruktkorgar till kontoren i Norrköping, Göteborg och Uppsala. Anbudsgivaren erbjuds att lämna anbud på ett eller flera av delområdena och kontrakt kommer att tecknas separat per ort. Upphandlingen är uppdelad i en generell del där samtliga krav gäller för samtliga delområden och sedan lämnas pris och utvärderingskriterie anges per separat del.
Målsättningen med upphandlingen är att SMHI ska kunna erbjuda välsmakande frukt till medarbetare och besökare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03222000 Frukt och nötter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen